Totalul afișărilor de pagină

Team picture 2016/2017

Team picture 2016/2017

duminică, 14 ianuarie 2018

Cupa Unirii 2018 - Anul centenarului

Editia a 8-a a Cupei Unirii la minifotbal s-a incheiat, duminica, la Magic Stadium, cu o finala extrem de spectaculoasa intre formatiile Neatza si Prietenii Bucuresti si Colosseum 2005 Iasi. La capatul unui meci frumos, echilibrat, cu multe ocazii de ambele parti, echipa bucuresteana Neatza si Prietenii, manageriata de Dani Otil, s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) si a intrat in posesia trofeului. Noua campioana a punctat decisiv pe final de meci prin Buturuga Alex (37) si Vincene Toma (38) si si-a trecut in palmares primul titlu castigat la Iasi. Toatele laudele si pentru echipa ieseana Colosseum, condusa de Robert Jigoranu, care a ajuns meritoriu in finala dupa un turneu foarte bun reusit in aceste zile.
Medalia de bronz a revenit echipei iesene Auto Driver, care s-a impus in finala mica cu scorul de 4-1 (2-1) in fata marii rivale din campionatul DGB, Premiersport Iasi. Golurile au fost marcate de Andrei Aparaschivei 19, Ciprian Brighiu 20, Anton Marian 28, 33, respectiv Bogdan Nechita 14.
Finala mare a fost arbitrata de buzoienii Cezar Ionescu si Fliter Cristian, in timp ce finala mica a fost oficiata de Mirea Daniel (Bucuresti) si Burtescu Septimiu (Targoviste).
Clasament final: 1. Neatza si Prietenii Bucuresti, 2. Colosseum 2005 Iasi, 3. Auto Driver Iasi, 4. Premiersport Iasi.
Premii speciale:
Cel mai bun portar al turneului: Iulian Stratu (Colosseum 2005 Iasi)
Cel mai bun jucator al turneului: Vincene Toma (Neatza si Prietenii Bucuresti)
Premiu pentru intreaga activitate: Ionut Stirbets (Auto Driver)
Trofeul fair-play: Echipa Old Boys Bucuresti
Trofeul Florea Dumitrache pentru cel mai frumos gol al turneului: Anton Marian (Auto Driver) – gol marcat in finala mica
Trofeul Mircea Lucescu pentru primul portar-atacant: Bogdan Chiper (Premiersport)
Premiul pentru seriozitate in minifotbal: Robert Jigoranu (manager Colosseum 2005 Iasi)
Premii pentru managerii Ionut Magureanu (Premiersport), Daniel Mosneagu (Auto Driver), Alin Onofrei (Auto Driver), Mihai Liviu Gavril (Athletico Iasi), Dani Otil (Neatza si Prietenii Bucuresti), Cristi Buturuga (Neatza si Prietenii Bucuresti).
Premii pentru arbitrii competitiei: Daniel Mirea (Bucuresti), Septimiu Burtescu (Targoviste), Ionescu Cezar (Buzau), Fliter Cristian (Buzau), Pop Cosmin (Cluj), Mandi Lucian (Cluj), Petrescu Marcel (Zalau), Rus Fabian (Zalau), Groza Corneliu (Iasi), Nistor Marian (Iasi), Cretu Denis (Botosani).
Premii pentru observatorii competitiei: Romeo Zlavog, Rotarescu Stefan si Cozma Lucian.
Premii pentru cei care au asigurat asistenta medicala: Marius Budescu, Iulian Vulpescu si Paul Ailiesei.
Premiile au constat in echipament sportiv, mingi, trofee, diplome, medalii si bere Bergenbier.

REZULTATE SEMIFINALE:
Neatza si Prietenii Bucuresti - Auto Driver 1-1, 2-0 dupa loviturile de la 7 metri
Colosseum Team Iasi 2005 Iasi - Premiersport 1-1, 2-1 dupa loviturile de la 7 metri
REZULTATE SFERTURI
Liberto - Neata si Prietenii Bucuresti 4-4, 9-10 dupa loviturile de la 7 metri
Auto Driver - Lupii Negri 4-1
Premiersport - Inter Traian Vaslui 5-2
Zece Stele - Colosseum 2005 1-1, 2-3 dupa loviturile de la 7 metri
REZULTATELE DIN OPTIMI 
O1: 17.00, Liberto – AEK Oradea 2-1
O2: 17.00, Athletico Iasi – Neata si Prietenii Bucuresti 1-2
O3: 18.00, Auto Driver – Atletic Barlad 4-1
O4: 20.00, Avastar Interconti – Lupii Negri 0-0, 2-3 dupa loviturile de la 7 metri
O5: 19.00, FC Zona – Inter Traian Vaslui 2-2, 0-1 dupa loviturile de la 7 metri
O6: 18.00, Premiersport – Danco Pro Bucuresti 1-1, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri
O7: 20.00, Colosseum 2005 – Pabo Team Pascani 4-1
O8: 19.00, Mary Tour Magic – Zece Stele 2-2, 3-4 dupa loviturile de la 7 metri
TABLOUL ECHIPELOR CALIFICATE IN OPTIMI
CLASAMENTELE FINALE IN CELE 8 GRUPE
Grupa 1
1. Liberto 9p (15-4) - calificata
2. Neata si Prietenii Bucuresti 6p (11-7) - calificata
3. Unirea Parohia Bucium 3p (9-15)
4. Unic Barlad 0p (3-12)
Grupa 2
1. Athletico Iasi 9p (5-0 ) - calificata
2. AEK Oradea 5p (3-4) - calificata
3. M Design Croitorie 4p (4-3)
4. AS Teiul Poiana Teiului 0p (2-7)
Grupa 3
1. Premiersport 9p (9-3) - calificata
2. Inter Traian Vaslui 6p (6-4) - calificata
3. OMCO 3p (7-9)
4. Sporting Barlad 0p (0-6)
Grupa 4
1. Mary Tour Magic 6p (6-4) - calificata
2. Athletic Barlad 6p (5-2) - calificata
3. Old Boys Bucuresti 6p (6-4)
4. Gufirosa 0p (4-11)
In aceasta grupa, Mary Tour, Atletic Barlad si Old Boys Bucuresti au acumulat cate 6 puncte si s-a trecut la tregerea la sorti pentru departajare. In urma acestei proceduri, Mary Tour Magic a iesit pe primul loc, iar Atletic Barlad pe locul secund, in timp ce Old Boys Bucuresti este eiminata.
Grupa 5
1. Avastar Interconti 6p (6-3) - calificata
2. Danco Pro Bucuresti 6p (10-4) - calificata
3. Décor Plus 6p (9-5)
4. Amicii 0p (0-13)
Grupa 6
1. Auto Driver 8p (8-4) - calificata
2. Pabo Team 6p (6-6) - calificata
3. Inter Galati 4p (10-5)
4. E.ON 0p (4-13)
Grupa 7
1. Colosseum 7p (4-1) - calificata
2. Lupii Negri 7p (6-4) - calificata
3. Independul Darabani 4p (9-5)
4. Vointa Ion Creanga 0p (1-10)
Grupa 8
1. Zona Iasi 6p (9-3) - calificata
2. Zece Stele 6p (12-4) - calificata
3. Real Yry Team 6p (9-6)
4. Impact Iasi 0p (0-14)

REZULTATELE COMPLETE DIN GRUPE SI PROGRAMUL FAZELOR ELIMINATORII
FAZA GRUPELOR
JOI, 11 IANUARIE
MAGIC STADIUM
Grupa 5: Amicii Iasi – Decor Plus Iasi 0-6
Grupa 4: Mary Tour Magic Iasi – AS Gufirosa Iasi 4-2
Grupa 7: Lupii Negri – Colosseum 2005 Iasi 0-0, 2-1 dupa loviturile de la 7 metri
Grupa 8: Zece Stele – Impact Iasi 9-0
ARENA MAGIC HEINEKEN
Grupa 6: Auto Driver Iasi – E.ON Iasi 4-2
Grupa 1: Liberto Iasi – Unirea Parohia Bucium 7-3
Grupa 3: Premiersport Iasi – OMCO Iasi 5-2
Grupa 2: Athletico Iasi – M.Design Croitorie Iasi 1-0
VINERI, 12 IANUARIE
MAGIC STADIUM
Grupa 2: Athtetico Iasi – AEF Oradea 2-0
Grupa 5: Danco Pro Bucuresti – Décor Plus Iasi 4-1
Grupa 8: Real Yry Team Iasi – FC Zona Iasi 1-5
Grupa 1: Neata si Prietenii Bucuresti – Unic Barlad 5-0
Grupa 4: Old Boys Bucuresti – Atletic Barlad 1-1, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri
Grupa 3: Premiersport Iasi – Sporting Barlad 2-0
Grupa 7: Colosseum 2005 Iasi – Vointa Ion Creanga Roman 2-0
Grupa 6: Auto Driver Iasi – Pabo Team Pascani 2-0
Grupa 1: Neata si Prietenii Bucuresti – Unirea Parohia Bucium 5-2
Grupa 1: Liberto Iasi – Unic Barlad 3-0
Grupa 5: Amicii Iasi – Avastar Interconti Pascani Suceava 0-2
ARENA MAGIC HEINEKEN
Grupa 7: Vointa Ion Creanga Roman – Independentul Darabani Botosani 0-5
Grupa 6: Inter Galati – Pabo Team Pascani 2-3
Grupa 6:Lupii Negri – Independentul Darabani Botosani 3-3, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri
Grupa 6: Inter Galati – E.ON Iasi 6-0
Grupa 8: Real Yry Team Iasi – Impact Iasi 5-0
Grupa 2: AS Teiul Poiana Teiului Neamt – AEK Oradea 1-2
Grupa 5: Danco Pro Bucuresti – Avastar Interconti Pascani Suceava 1-3
Grupa 3: Inter Traian Vaslui – OMCO Iasi 4-2
Grupa 8: Zece Stele – FC Zona Iasi 2-1
Grupa 2: M.Design Croitorie Iasi – AS Teiul Poiana Teiului Neamt 3-1
Grupa 4: Old Boys Bucuresti – Mary Tour Magic Iasi 1-1, 1-2 dupa loviturile de la 7 metri
Grupa 3: Inter Traian Vaslui – Sporting Barlad 1-0
Grupa 4: Atletic Barlad – AS Gufirosa Iasi 3-0
SAMBATA, 13 IANUARIE
MAGIC STADIUM
09.00, Auto Driver Iasi – Inter Galati, grupa 6 / 2-2, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri
10.00, M.Design Croitorie Iasi – AEK Oradea, grupa 2 / 1-1, 1-2 dupa loviturile de la 7 metri
11.00, Neata si Prietenii Bucuresti – Liberto Iasi, grupa 1 / 1-5
12.00, Premiersport Iasi – Inter Traian Vaslui, grupa 3 / 2-1
13.00, Mary Tour Magic Iasi – Atletic Barlad, grupa 4 / 1-1, 1-2 dupa loviturile de la 7 metri
14.00, Decor Plus Iasi – Avastar Interconti Pascani Suceava, grupa 5 / 2-1
15.00, Lupii Negri – Vointa Ion Creanga Roman, grupa 7 / 3-1
16.00, OMCO Iasi – Sporting Barlad, grupa 3 / 3-0
ARENA MAGIC HEINEKEN
09.00, Real Yry Team Iasi – Zece Stele, grupa 8 / 3-1
10.00, Athletico Iasi – AS Teiul Poiana Teiului Neamt, grupa 2 / 2-0
11.00, Old Boys Bucuresti – AS Gufirosa Iasi, grupa 4 / 4-2
12.00, Colosseum 2005 Iasi – Independentul Darabani Botosani, grupa 7 / 2-1
13.00, Danco Pro Bucuresti – Amicii Iasi, grupa 5 / 5-0
14.00, E.ON Iasi – Pabo Team Pascani, grupa 6 / 2-3
15.00, Unic Barlad – Unirea Parohia Bucium, grupa 1 / 3-4
16.00, FC Zona Iasi – Impact Iasi, grupa 8 / 3-0

Rezultate din ultimele etape Liga Magica DGB

COLOSSEUM 2005 IASI - Lupii Negri 1 - 0 - Etapa X

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 0-0;
Rezultat final: 1-0;
Evolutia scorului: 1-0;
Marcatori: Tanasa Vasile;
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: -;
Nota echipei: 8
Spectatori: 28
Vremea la ora jocului: temp. 10 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stratu IulianTanasa Vasile, Stachie Marius, Bors Alin,  Vilciu Daniel, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,   Mocanu Vlad;
Jucatori absenti: Andron Claudiu, Rotaru Marian, Darie Ioan, Scarlatache Vlad,  Stefancu Ovidiu,  Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Cotargasanu Mihai, Luchian Octavian - cpt, Stefanita Daniel;
MVP-ul meciului: Tanasa Vasile;
Coordonator: Vilciu Daniel;
Suporter no. 1: ;

COLOSSEUM 2005 IASI - FC Zona  3 - 0 - Etapa XI

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 3-0
Rezultat final: 3-0
Evolutia scorului: 1-0, 2-0, 3-0
Marcatori: Fifi, Claudiu, Kinder
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: ;
Nota echipei: 8
Spectatori: 28
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stratu IulianTanasa Vasile, Andron Claudiu, Rotaru Marian,  Stachie Marius, Bors Alin,  Vilciu Daniel,  Jigoranu Robert;
Jucatori absenti: Darie Ioan, Scarlatache Vlad,Stefancu Ovidiu,  Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Cotargasanu Mihai, Luchian Octavian - cpt, Scutaru Catalin, 
Mocanu Vlad, Stefanita Daniel;
MVP-ul meciului: echipa;
Coordonator: Vilciu Daniel;
Suporter no. 1: ;

COLOSSEUM 2005 IASI - Autodriver  0 - 1 - Etapa XII

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 0-0
Rezultat final: 0-1
Evolutia scorului: 0-1
Marcatori: -
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: ;
Nota echipei: 6
Spectatori: 14
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stefancu Ovidiu, Tanasa Vasile, Andron Claudiu,  Darie Ioan, Stachie Marius, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,  Luchian Octavian - cpt;
Jucatori absenti: Bors Alin, Scarlatache Vlad, Stratu IulianRotaru Marian, Vilciu Daniel, Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Cotargasanu Mihai, Mocanu Vlad, Stefanita Daniel;
MVP-ul meciului: echipa;
Coordonator: Vilciu Daniel & Darie Ioan;
Suporter no. 1: ;



COLOSSEUM 2005 IASI - Liberto  2 - 2, 3-0 dupa contestatie - Etapa XIII


Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 1-2
Rezultat final: 2-2
Evolutia scorului: 1-0, 1-1, 1-2, 2-2
Marcatori: Fifi 2
Cartonase galbene: Claudiu, Vasile;
Cartonase rosii: ;
Nota echipei: 7
Spectatori: 21
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti:Stratu Iulian, Tanasa Vasile, Andron Claudiu, Stachie Marius, 
Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,  Luchian Octavian - cpt, Cotargasanu Mihai, 
Mocanu Vlad, Stefanita Daniel, 
Bors Alin;
Jucatori absenti: Stefancu Ovidiu, Scarlatache Vlad, Rotaru Marian, Vilciu Daniel, Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Darie Ioan;
MVP-ul meciului: -;
Coordonator: -;


































Suporter no. 1: ;



sâmbătă, 18 noiembrie 2017

COLOSSEUM 2005 IASI - Perpetuus 1 - 2

Vine, vine Mos Craciun!
Se pare ca am intrat in spiritul de sarbatori si am inceput sa facem cadouri celor care au nevoie. Problema este ca nimeni nu ne va face noua asa ca va trebui sa incetam :). Mai avem de disputat inca 4 meciuri anul acesta si doar impreuna putem reusi sa iesim din situatia asta si sa punem in practica ceea ce vorbim.
Nu stam nimeni cu o sabie deasupra capului asa ca nu ar trebui sa existe vre-o presiune, luam in parte joc cu joc si tragem linie la final. Nu conteaza pe ce loc vom termina atata timp cat o facem cu demnitate si cu faptul ca, chiar ne-am bucurat de joc, pana la urma doar asta conteaza si nimic mai mult. Daca ne vom pierde placerea de a juca atunci scopul pentru care exista aceasta echipa va disparea. Nu este si nici nu va fi ultima situatie de genul acesta prin care vom trece dar conteaza foarte mult cum o vom depasi. 

                       "Fotbal cu zambetul pe buze "


Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 1-1
Rezultat final: 1-2
Evolutia scorului: 1-0, 1-1, 1-2
Marcatori: Vlad
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: -;
Nota echipei: 4
Spectatori: 8
Vremea la ora jocului: temp. 9 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stratu IulianScarlatache Vlad,  Stefancu Ovidiu,  Andron Claudiu,  Darie Ioan, Stachie Marius, Bors Alin,  Vilciu Daniel, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert, Mocanu Vlad, Cotargasanu Mihai;
Jucatori absenti: Pavel Florin, Luchian Octavian - cpt, Stefanita Daniel, Paiu Marian, Mreana Iulian, Tanasa Vasile, Rotaru Marian;
MVP-ul meciului: -;
Coordonator: Vilciu Daniel & Darie Ioan;
Suporter no. 1: ;

miercuri, 15 noiembrie 2017

Rezultate ultimele meciuri COLOSSEUM 2005 IASI

COLOSSEUM 2005 IASI - Premier sport 0 - 2

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 0-1
Rezultat final: 0-2
Evolutia scorului: 0-1, 0-2
Marcatori: -
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: Vasile - 2 galbene;
Nota echipei: 4
Spectatori: 18
Vremea la ora jocului: temp. 10 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stratu IulianTanasa Vasile, Andron Claudiu, Rotaru Marian, Darie Ioan, Stachie Marius, Bors Alin,  Vilciu Daniel, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,  Luchian Octavian - cpt, Mocanu Vlad, Stefanita Daniel;
Jucatori absenti:   Scarlatache Vlad,  Stefancu Ovidiu,  Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Cotargasanu Mihai;
MVP-ul meciului: -;
Coordonator: Vilciu Daniel & Darie Ioan;
Suporter no. 1: ;

COLOSSEUM 2005 IASI - M Design Croitorie  3 - 0

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 1-0
Rezultat final: 3-0
Evolutia scorului: 1-0, 2-0, 3-0
Marcatori: Fifi, Scuty, Roty
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: ;
Nota echipei: 8
Spectatori: 28
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stratu IulianTanasa Vasile, Andron Claudiu, Rotaru Marian, Darie Ioan, Stachie Marius, Bors Alin,  Vilciu Daniel, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,  Luchian Octavian - cpt;
Jucatori absenti:   Scarlatache Vlad,  Stefancu Ovidiu,  Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Cotargasanu Mihai, 
Mocanu Vlad, Stefanita Daniel;
MVP-ul meciului: echipa;
Coordonator: Vilciu Daniel & Darie Ioan;
Suporter no. 1: ;

COLOSSEUM 2005 IASI - Raldor  7 - 0

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 3-0
Rezultat final: 7-0
Evolutia scorului: 1-0, 2-0, 3-0, ...., 7-0
Marcatori: Fifi 3, Scuty, Robert 2, Claudiu
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: ;
Nota echipei: 8
Spectatori: 8
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti: Stefancu Ovidiu, Tanasa Vasile, Andron Claudiu,  Darie Ioan, Stachie Marius, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,  Luchian Octavian - cpt;
Jucatori absenti: Bors Alin, Scarlatache Vlad, Stratu IulianRotaru Marian, Vilciu Daniel, Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Cotargasanu Mihai, Mocanu Vlad, Stefanita Daniel;
MVP-ul meciului: echipa;





Coordonator: Vilciu Daniel & Darie Ioan;
Suporter no. 1: ;


COLOSSEUM 2005 IASI - Decor plus  2 - 5


Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 0-2
Rezultat final: 2-5
Evolutia scorului: 0-1, 0-2, 1-2, 1-3, 1-4, 2-4, 2-5
Marcatori: Vlad, Fifi
Cartonase galbene: Claudiu, Vasile;
Cartonase rosii: ;

Nota echipei: 2
Spectatori: 18
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti:Stratu Iulian, Tanasa Vasile, Andron Claudiu, Stachie Marius, 

Scutaru Catalin, Jigoranu Robert,  Luchian Octavian - cpt, Cotargasanu Mihai, 
Mocanu Vlad, Stefanita Daniel, 
Bors Alin;
Jucatori absenti: Stefancu Ovidiu, Scarlatache Vlad, Rotaru Marian, Vilciu Daniel, Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Darie Ioan;





































MVP-ul meciului: -;
Coordonator: -;
Suporter no. 1: ;


COLOSSEUM 2005 IASI - Athletic  3 - 1

Statistica meciului

Rezultat prima repriza: 2-0
Rezultat final: 3-1
Evolutia scorului: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1
Marcatori: Robert, Fifi, Vlad
Cartonase galbene: -;
Cartonase rosii: ;
Nota echipei: 8
Spectatori: 8
Vremea la ora jocului: temp. 15 grade Celsius;
Jucatori prezenti: 
Stratu IulianAndron Claudiu, Stachie Marius, Scutaru Catalin, Jigoranu Robert, Mocanu Vlad,  Bors Alin, Rotaru Marian;
Jucatori absenti: Stefancu Ovidiu, Tanasa Vasile, Scarlatache Vlad, Rotaru Marian, Vilciu Daniel, Pavel Florin, Paiu Marian, Mreana Iulian, Darie Ioan, Luchian Octavian - cpt, Cotargasanu Mihai, Stefanita Daniel;
MVP-ul meciului: team;

Coordonator: Andron Claudiu;









































































































































Suporter no. 1: ;